Zeynep Yalım Uzun | Neden Olmasın?

Neden Olmasın?' anları ile nasıl değişimler geçirdiğini anlatıyor Zeynep Yalım Uzun, yol ayrımlarında riskleri görerek önce 'Neden Olmasın' demeyi öneriyor.

  • OMO Global Başkan Yardımcısı
  • Zeynep Yalım Uzun, Robert Kolej’in ardından eğitimini ABD’de Ekonomi ve Psikoloji alanlarında tamamladı. Meslek hayatına Koç Holding’de başlayan Zeynep Yalım Uzun, 1992 yılında Unilever’e geçti ve 20 yılı aşan pazarlama kariyerinde Komili, Knorr, Omo, Elidor ve Sana başta olmak üzere onlarca markanın sorumluluğunu üstlendi. Ayrıca Omo’nun ‘Kirlenmek Güzeldir’ kampanyasına da liderlik etti. 1998 yılında Unilever Polonya’ya atanarak, 22 ülkeden oluşan bir coğrafyada Rama markasının Orta ve Doğu Avrupa Pazarlama Müdürlüğü görevini yerine getirdi. 2001 yılında Türkiye’ye dönen Zeynep Yalım Uzun, Knorr ve Calve Pazarlama Müdürlüğü, Ev Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürlüğü ve ardından Unilever Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Ev Bakım Kategorisi Direktörlüğü görevlerini yerine getirdi. Zeynep Yalım Uzun,2007’den itibaren beş yıl boyunca Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Grubu Başkan Yardımcılığı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2012 yılından beri Unilever’in ikinci en büyük markası olan ve 70’den fazla ülkede faaliyet gösteren OMO markasının Global Başkan Yardımcılığı görevini Londra’dan yürütmektedir. Ayrıca Global Kategori Liderlik Takımının da üyesidir. Zeynep Yalım Uzun evli ve iki çocuk annesidir

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.