Zeynep Sevde | Benim gerçekleşmiş hayalim

Taze Kitap’ın kurucusu ve çocuk edebiyatçısı Zeynep Sevde, yazdığı kitap kahramanı ile özdeşleşerek kurduğu hayalin yolunda inatla ilerleyenleri ve sınırlarını aşanları anlatıyor. Sizde, çizdiğiniz yolda ilerleyin, umudunuzu kaybetmeyin!

  • Zeynep Sevde

  • Taze Kitap’ın kurucusu & Çocuk Edebiyatçısı
  • 1983’te İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde fizik okudu. 2002’de bilim teknik editörü olarak yayın sektöründeki kariyerine başladı. Birçok dergi, gazete ve yayınevinde editör, çevirmen, muhabir, yayın yönetmeni olarak çalıştı. 2007 yılında çocuk kitapları ve dergileri üreten Taze Kitap’ı kurdu. Yüzlerce derginin ve kitabın yayın yönetmenliğini yaptı. Bay Ka Buk ve Ejder, Kaplumbağa Battuta Günlükleri, Uyuyamayan Koala, Hayal Kumanyası, Süper Defter serisi, Meraklı Uğur serisi, Yeşil Günlük ve Hayvan Atlası kitaplarını yazdı. Kitapları İngilizce, Arapça ve Endonezce'ye çevrildi. Bugünlerde, Taze Kitap'taki kütüphanesinde çocuk kitapları okuyup yazmaya devam ediyor ve FSMVÜ'de çocuk edebiyatı dersleri veriyor.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.