Yonca Tokbaş | Sevmek en büyük aktivistlik

Kurumsal hayattan sevdiği işe geçişini, dinledikçe bizi de rahatlatan coşkulu hikayesini Yonca'dan izleyin. Hayatınızı kalıplar değil, hayalleriniz belirlesin.

 

  • Yonca Tokbaş

  • Yazar, Kosar
  • Yonca Tokbaş, yazar, koşar, arısever, açık kalpli ve umut vericidir. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı okumuştur. Yıllarca, Tüsiad, Sarkuysan, Commercial Union, Yaşar Dış Ticaret şirketlerinde çok farklı alanlarda, farklı görevlerde çalıştı. Schlumberger’de İK, ardından da ExxonMobil’de 12 yıl boyunca İK’dan satın almaya, satış analizinden iş geliştirmeye birçok bölümde çalıştı. Hürriyet.com.tr’de, Kelebek’de, ve Elele’de yazarlık yapmaktadır. Yazdıkça koşmaya, koştukça yazmaya ve bunları yaparken TEGV, TOFD, TEMA, TOG gibi STK’lara kaynak yaratmaya başladı.Karışık Kuruşuk Şeyler diye kitap yazdı.Venedik Maratonu, Schneider Electric Paris Maratonu, Malta Maratonu, İstanbul Maratonu, Médoc Maratonu, Amsterdam Maratonu koştu. Runfire Cappadocia Ultra 6G’de bir kere birinci, bir kere ikinci oldu. Dubai merkezli Sultans of Dubai’nin kurucusu olan Yonca, koloniler halinde hastalanan ve ölen arıları kurtarmak için TOG ile başlattığı Anadolu Arıları projesinin fikir sahibi ve kurucusudur. TEMA ile Urla’da “Yonca Tokbaş Hatıra Ormanı” nın fikir annesidir.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved.