Utku İlik | Kariyerine ses ver

Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Utku İlik, seçimlerle başlayan kariyer yolculuğunun mutlulukla devam etmesi için ipuçları paylaşıyor. Sürprizli bu konuşmayı kaçırma!

  • Utku İlik

  • Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı
  • Utku İlik, 1970 yılında Antakya’da doğdu. Liseyi İzmir Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun oldu. 1992 yılında Koç Grubu’na Management Trainee olarak girdi ve 1992-1996 yılları arasında Beko Elektronik’te görev yaptı. Aynı dönemde, 1994 - 1996 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını tamamladı. Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 1997 yılında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak Eczacıbaşı Topluluğu’na katıldı. Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı’nda 2001-2007 yılları arasında İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan İlik, 2007 Ocak ayından bu yana Stratejik İK Planlaması, Yetenek ve Kariyer Yönetimi, Organizasyon ve Performans Yönetimi, Seçme-Yerleştirme ve Ücret Yönetimi konularında Topluluk genelinde yürütülen sistemlerin geliştirilmesi ve yayılımından sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır.Evli ve 10 yaşında bir oğlu olan Utku İlik, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.