Miray Alanlar | Deneyin, Öğrenin ve Mutlaka Yapın!

Yapmak istediğiniz her şey için tüm bilgileri toplayın, ilginin ötesinde ne yapacağınız sizi istediğiniz noktaya götürür diyor Miray Alanlar, Silikon Vadisi'ne giden yolculuğunu anlatıyor.

  • Miray Alanlar

  • Account Manager at Mobile Acton
  • "Üniversite hayatına Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi olarak başlayan Miray Alanlar, tekrar üniversite sınavına girerek ODTU İktisat bölümünü dereceyle kazanır. ODTU’de henüz ilk yılında IEEE ODTU ile tanışır ve ""Üniversite Sanayi İşbirliği” proje grubunda çalışmaya başlar. 2010 yılında ODTU Teknokent sponsorluğunda, EBAN kongresine katılmaya hak kazanır. 2011 yılında ise TEPAV'da GEP(Global Entrepreneurship Project) proje takımında yer alır. 2012 yılında, Amerika Dış İşleri Bakanlığı ""Sosyal Genç Girişimci Liderler"" bursu ile Amerika'nın çeşitli eyaletlerinde, girişimcilik ve sosyal politika konusunda çeşitli çalıştaylara katılır. 2013 yılında Turkcell'de MT olarak çalışan ve sonrasında “girisimbul.com”u ayaklandırmaya çalışan Miray,2014 yılında TurkishWIN CampusWIN programından mezun olup, Mobile Action'da mobil uygulamalar ile çalışan ekibe dahil olmak üzere, yıllardır hayalini kurduğu Silikon Vadisine doğru yola çıkar. Mobile Acton'da ilk Türk Account Manager olarak çalışmaya başlayan Miray, 50 den fazla ülkedeki uygulama geliştiricilerle ve Amerika’nın en büyük mobil uygulamalarına destek veren ekibin başındadır.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved.