Leyla Alaton | Kızkardeşlik

Pek çok kadının kız kardeşi, rol modeli, yol göstericisi Leyla Alaton’dan tüyolar! Hayatta ilerlemek için çalışmak çok önemli, peki ya kız kardeşlik?

  • Leyla Alaton

  • Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi
  • Leyla Alaton, Notre Dame de Sion mezunudur. Fairleigh Dickinson Üniversitesinde, İş İdaresi ve Yöneticilik okuyan Leyla, masterını New York Üniversitesinde, Sosyal Bilimler dalında tamamladı. 1986’da Alarko’da Pazarlama alanında çalışmaya başladı. 1993 yılında, kendi şirketi olan Megatrend Halkla İlişkiler Danışmanlık şirketini kurdu. Aérospatiale Alcatel gibi Dünya Devlerine danışmanlık yaptı.1992 yılında, Milli Prodüktivite Merkezi tarafından ‘Yılın İş Kadını’ seçildi. 1993 yılında, Davos Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde ilk defa seçilen ‘Geleceğin Liderleri’ ndendi. Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Alvimedica, Tıbbi Ürünler San. ve Dış Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütmekte olan Leyla Alaton Türk-Fransız ilişkilerine katkılarından dolayı Fransa’nın en büyük devlet nişanı olan Légion d’Honneur ile ödüllendirilmiştir. Cartier Dünya Kadın Girişimcilik Ödülü Jüri Üyesi, Womens Forum, New Museum, New York Leadership Council Üyesi, GYİAD Kurucu Üyesi, KAGİDER Kurucu Üyesi, GIF Üyesi, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Danışma Kurulu Üyesi, Contemporary Art İstanbul Danışma Kurulu Üyesi, Make A Wish Derneği Danışma Kurulu Başkanı ve WPO üyesidir. Kadın Hakları, Kadının güçlenmesi, Girişimcilik konularında aktif ve popüler bir konuşmacıdır. İki erkek çocuk annesidir.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.