Kübra Asmacı | Güç Seninle Olsun Mühendis Kız Kardeşim!

Turkiye'nin Mühendis Kızları’ndan Kübra Asmacı'dan tüm muhendis kadınlara açık çağrı: "Güç Seninle Olsun Mühendis Kız Kardeşim!" ??. Kubra'nin TurkishWIN konuşmasını dinlemek isteyenleri bekliyoruz.

  • Kübra Asmacı

  • Metal Yapı, Yapı Mühendisi
  • "1995 yılında Adana’da doğan Kübra Asmacı, Metal Yapı firmasında inşaat mühendisi olarak çalışıyor.

    Lisans eğitimine kadar memleketi Adana’da yaşayan Kübra, Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2018 yılında Mühendislik Fakültesi birincisi olarak mezun oldu. Üniversite 3. sınıfta, hayatının dönüm noktası olarak tanımladığı Türkiye'nin Mühendis Kızları ile tanıştı ve program kapsamındaki birçok desteğin yanında, aldığı liderlik eğitimi sayesinde kendini geliştirirken birçok gönüllülük faaliyetinde de bulundu. Kurumsal iş hayatında da gönüllülük faaliyetlerini sürdüren Kübra, mezun olduğu Türkiye’nin Mühendis Kızları programındaki mühendis adayı öğrencilere mentor olarak destek vermeye devam ediyor.

    Mesleklerin cinsiyeti olmadığına inanan Kübra, alanında başarılı bir mühendis olmayı ve diğer kadınlara rol model olabilmeyi hedefliyor."

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.