Hande Yaşargil | Kız kardeşlik Gücü Seninle Olsun

Mentor Danışmanlık Yönetici Ortağı ve Yönetim Kurulunda Kadın Program Direktörü Hande Yaşargil’in beş değerli kız kardeşi ile başladığı konuşmasında lider kadınlardan önemli mesajları paylaşıyor; yetinme, katlanma, susma!

  • Hande Yaşargil

  • Mentor Danışmanlık Yönetici Ortağı ve Yönetim Kurulunda Kadın Program Direktörü
  • Hande Yaşargil, mentor Danışmanlık ve Praesta Türkiye ve Ortadoğu Yönetici Ortağıdır.
    Psikoloji derecesini İstanbul Üniversitesinden, “Örgütsel Klinik Psikoloji” diplomasını ve “Koçluk ve Danışmanık” executive master derecesini INSEAD Business School’dan aldı. Harvard Kennedy School of Government'da "Liderlik Gelişiminin Sanatı ve Uygulaması" alanında, London Business School’da ise “Yönetici koçları için liderlik gelişimi” konusunda sertifika programlarını tamamlamıştır. 1994–2002 yılları arasında İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalıştı.Mentor Danışmanlık, Praesta Türkiye ve Orta Doğu'nun yönetici ortağıdır. Bölgedeki pek çok uluslararası ve ulusal şirkete üst düzey yönetici koçluğu, ‘Şirket içi Mentorluk Sistemleri' ve ‘Liderlik Gelişim Sistemleri’ konusunda danışmanlık vermektedir2010’dan bu yana “INSEAD Global Leadership Center” bünyesinde çeşitli yönetici gelişim programlarında koçluk yapmaktadır.Uzun yıllar Peryön Yönetim Kurulunda ve EMCC Türkiye Yönetim Kurulunda görev aldı.Şirketi bünyesinde ‘Koçluk ve Mentorluk Konferansı’ ve Sabah İşte İnsanla ortak ‘İş’te Psikoloji’ konferanslar dizisi gerçekleştirdi.
    Sabah İşte İnsan’da 2 yıl boyunca “İşgörü” başlığıyla haftalık köşe yazıları yayınlandı.
    Bilgi Üniversitesi MBA Programında ve Koç Üniversitesi Executive MBA Programında Liderlik dersleri verdi.Yaşargil, Amacı Türkiye’deki yönetim kurullarındaki kadın sayısını artırmak olan şirketler arası mentorluk programı, ‘Yönetim Kurulunda Kadın Programı’nı Forbes Türkiye işbirliği ile 2012 yılından beri yönetmektedir.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.