Handan Boyce | Ayağa Kalk ve Yola Çık

İlham veren rol modellerimizden Handan Boyce, TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Zirve’sinde bizimle hem deneyimlerini, hem de açık çağrısını paylaştı: “Ayağa Kalk ve Yola Çık!” TurkishWIN konuşmasını kaçırma!

 • Handan Boyce

 • Genel Müdür, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı
 • "Handan Boyce, 1987 yılında İstanbul’un dördüncü uluslararası zincir oteli olarak açılan Ramada Hotel’de başladığı turizm sektörü yolculuğuna Klassis Resort Otelleri ve Golf & Country Club Genel Müdürlüğü ile devam etmiştir.

  2003-2011 yılları arasında, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB’nin Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde, Türkiye’nin ve İstanbul’un kongre ve toplantı sektörünün gelişimine önemli katkılarda bulunmuş, aynı dönemde, uluslararası toplantı sektörünün en önemli birliklerinden biri olan, Uluslararası Konvansiyonlar ve Kongreler Birliği-ICCA Yönetim Kurulu’na seçilmiştir. 2007-2011 yılları arasındaki ICCA Yönetim Kurulu üyeliği sürecinde 2010 yılında ICCA’nın üçüncü Başkan Yardımcısı olarak uluslararası kongre ve toplantı sektörüne önemli hizmetlerde bulunmuştur.

  Handan Boyce, İstanbul’un Destinasyon Pazarlaması alanındaki uzun tecrübe ve deneyiminin ardından 2011 yılı itibarı ile Haliç Kongre Merkezi’nin Genel Müdürü olarak başladığı Kongre Merkezleri işletmeciliği alanındaki kariyerini Temmuz 2018 itibariyle İstanbul Lütfi Kırdar Genel Müdürü olarak üstlendiği yeni görevinde devam ettirmektedir.

  Uluslararası Kongre Merkezleri Birliği AIPC’nin aktif üyesi olan Boyce, 2011 yılında Toplantı Sektörü Profesyonelleri-TOSEP Derneği ve MPI Türkiye Bölümü’nün kurulmasında öncülük yapmış ve 2015 yılına kadar MPI Türkiye Başkanı görevini yürütmüştür. 2014-2016 yılları arasında TUGEV-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ICVB Yönetim Kurulu üyesi olarak sektöre hizmetlerini sürdüren Handan Boyce, TUROB (Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Birliği) onursal üyesi, SKAL ve BÜMED üyesidir.

  Handan Boyce, kongre ve toplantı sektörüne yaptığı katkılardan dolayı 2012 yılında “Ace of M.I.C.E. Yaşam Boyu Başarı Ödülü”ne layık görülmüştür.

  Northstar Travel Media’nın global toplantı sektörü yayını Meetings & Convention, 2015 yılından bu yana global toplantı sektörünün en etkili 25 kadınını seçmektedir.

  Handan Boyce, 2018 yılında M&C “Top 25 Women in Meetings İndustry “ listesine seçilmiştir.

  İngilizce ve Fransızca bilen Boyce, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunudur."

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.