Gözde Akpınar | Kendi fikriniz olsun, hata sizin hatanız olsun!

Güçlü kadın denince akla gelen isimlerden olan Gözde Akpınar'ın hikayesi. İyi seyirler.

  • Gözde Akpınar

  • Yönetim Kurulu Başkanı, Filli Boya
  • Filli Boya’nın kurucusu Celal Akpınar’ın kızı olan Gözde Akpınar, 1980 yılında İstanbul'da doğdu.
    Saint Joseph Lisesi'nin ardından üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-İktisat Bölümü’nde okudu. Eşzamanlı olarak, Bilgi Üniversitesi’nin sunduğu bir imkanla aynı bölümü Portsmouth Üniversitesi’nde de tamamladı. 2003 yılında Betek Boya ve Kimya Sanayi’nde çalışmaya başladı.
    Babasının 2005 yılındaki vefatına kadar birlikte 1,5 yıl çalışma imkanı bulan Gözde Akpınar, 25 yaşında olduğu için şirketin yönetimini hemen devralmadı.Önce Yönetim Kurulu Üyesi olarak yönetime katılan Akpınar, Şubat 2008'de ilk kez Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.
    Gözde Akpınar, şirketin başına geçtiği günden bu yana sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdi. 2015 yılında Filli Boya Bilim Kampı projesini hayata geçirdi. 2016 yılında ise Filli Kadın Ustalar adlı proje ile kadınların erkek işi olarak görülen boya sektöründe yer almaları için farklı şehirlerde boyacılık kursları düzenledi.Doğal yaşamın korunması ve sahipsiz hayvanlara yönelik desteğini Haçiko ve Haytap dernekleriyle sürdürüyor. Akpınar, psikoloji, sinema ve resimle ilgileniyor. Ayrıca lego, doğal yaşam fotoğrafçılığı ve seyahat etmek ilgi alanları. İyi bir okur.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.