Enes Kaya | Hayallerimi çaldırmazsam, her şeyi yapabilirim

Sinemasal ile binlerce çocuğun hayatını değiştiren matematikçi, sosyolog, film ve festival yapımcısı Enes Kaya, gençler ve ikinci baharını yaşayanları buluşturduğu sosyal girişimi, Düş Yolcularını anlatıyor!
  • Enes Kaya

  • Sinemasal & Düş Yolcuları Kurucusu
  • Matematikçi, sosyolog, film ve festival yapımcısı, profesyonel kampçı ve sosyal girişimci olan Enes Kaya; Türkiye’nin 60 ilinde ve yüzlerce köyde projeler hayata geçirdi. 30 Aralık 2012’de Sinemasal’ı kurdu. %84’ü hayatlarında ilk kez sinemayla tanışan 30 bin çocuk ile ailesine kültür sanat deneyimi yaşattı. İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından Genç Sosyal Girişimci (2013), Sabancı Vakfı tarafından Fark Yaratan (2014) ve Uluslararası Gençlik Vakfı tarafından dünya genelinde gelecek vadeden 20 sosyal girişimciden biri (2014) seçildi. Harvard Üniversitesi ve MIT ortaklığında Amerika’ya davet edilerek Generational Ambassador ilan edildi (2015). İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından Sosyal Girişimin Yıldızı unvanına layık görüldü (2016). Kültür sanat ve sosyal girişimcilik alanındaki çalışmalarıyla onedio.com tarafından hazırlanan 2016’nın En İyileri listesine girdi (2017)
    2016 yılında Düş Yolcuları projesiyle ikinci sosyal girişimini kuran Enes Kaya, bu sefer gençlere ve ikinci baharını yaşayanlara yönelik çalışmalarıyla topluma sosyal fayda sağlamayı hedefliyor.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved.