Canan Ercan Çelik | Bozgunlarda nice zaferler saklıdır!

Farklı tercihlere bizi ne götürür? Borusan Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Sekreteri Canan Ercan Çelik 'doğrusu yok' diyor.

  • Canan Ercan Çelik

  • Borusan Danışmanlık YK Başkanı
  • 1965 yılında doğan Canan Ercan Çelik, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü 1987 yılında bitirdi. Profesyonel kariyerine aynı yıl Pricewaterhouse Coopers şirketinde bağımsız denetçi olarak başladı. Çelik, 1990 yılı sonunda Finansal Kontrol ve İç Denetim alanlarından sorumlu Müdür Yardımcısı olarak Borusan Holding’e katıldı. Yıllar içinde Borusan Holding Mali Kontrol ve Planlama'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2006 yılında Holding’in Tepe Yöneticisi olarak Grup Kurumsal Fonksiyonlar Başkanı görevlerinde bulunmuştur. 2013 yılı Temmuz ayından itibaren Borusan Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Sekreterliği görevlerini üstlenmiştir. Çelik, Grubun halka açık şirketi Borusan Yatırım'ın Genel Müdürlüğü'nü 2006 yılından beri yürütmektedir. Sorumlu olduğu Kurumsal Fonksiyonlar Mali İşler, Bilgi Teknolojileri, Hukuk, Risk Yönetimi, Yalın 6 Sigma, Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Merkezi Satınalmadır. Ana görevlerinin yanı sıra Lojistik, Otomotiv gibi sektörlerde faaliyet gösteren Grup şirketleri Yönetim Kurullarında Başkan ve üye olarak görev almaktadır. Aynı zamanda Borusan Akademi Konsey Başkanı, Etik Kurul Üyesi, Vergi Konseyi Başkanı gibi uzmanlık konularında da liderlik yapmaktadır. Sivil toplum örgütlerinde de çeşitli görevler üstlenen Çelik, halihazırda toplumsal katkı amacıyla İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ile Türkiye Etik ve İtibar Derneği’nde Yönetim Kurulu üyesidir. Canan Ercan Çelik evli, bir kız, bir erkek olmak üzere 2 çocuk sahibidir.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.