Buse Sinem İren | Ah su masal kahramanlarının bir dili olsa...

Karadenizli komedyen Buse Sinem İren'in ağzından masal dinlemediyseniz, sakın kaçırmayın! Masallara bakış açınız mutlaka değişecek..

  • Buse Sinem İren

  • Komedyen
  • Dünyaya insanları güldürmek için getirildiğine inanan Buse Sinem İren, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü'nden mezun olmuş ve İnsan Kaynakları alanında uzmanlaşmıştır. Eğitim hayatı süresince kendi branşı dışında, tiyatro ve metin yazarlığıyla ilgilenmiş, İstanbul Halk Tiyatrosu'nun İhtiyar Balıkçı ve Deniz oyununda rol alarak profesyonel oyunculuk hayatına başlamış, devamında kendi metinlerini yazarak stand up gösterileri yapmaya koyulmuştur.Stand up ile ilgilenen diğer kadın komedyenlerle bir araya gelerek Türkiye'nin ilk kadın stand up grubu Çok da Fifi - Hatunlar Stand up'ı kurarak, Türkiye'nin çeşitli illerine turne yapmış ve yapmaya devam etmektedir.Grupla sergilediği performansların yanı sıra tek kişilik gösterisi "Mahsuscuktan Stand up" ile de İstanbul ve Türkiye turneleri yapmaktadır.Son günlerde Youtube ve çeşitli sosyal medya mecralarında canlandırdığı masal anlatan, film yorumlayan laz kız karakteriyle tanınmış ve karadenizli insanın farklı bakış açısını izleyiciye samimiyetle geçirmiştir.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.