Tülin Akın | Üniversiteden 1 Milyon Çiftçiye

Öğrenciyken kurduğu Tarimsalpazarlama.com ile Türkiye’nin ilk e-ticaret medyasını hayata geçiren Tülin Akın, bir kadın girişimcinin üniversiteden 1 Milyon Çiftçiye ulaşan ilham verici yolculuğunu anlatıyor! Dinleyin, dünyanız değişsin!

  • Tülin Akın

  • Tabit Kurucusu
  • Tülin Akın, 2004 yılında öğrenciyken kurduğu Tarimsalpazarlama.com ile Türkiye’nin ilk ve önde gelen iletişim, e-öğrenme networkü ve e-ticaret medyasını hayata geçirdi. 2007'de İhracatın Yıldızlarında e-ihracat birincilik ödülü aldı. Bankalarla birlikte Çiftçi Kredi kartlarını modelleyerek, çiftçinin zarar görmeden finans kaynağı bulmasını sağladı ve bunları anlatmak için 12.000 köy ziyareti gerçekleştirdi. Vodafone ile birlikte Çiftçi Kulübü nü kurarak Çiftçiye özel SMS ve Cep Uygulamalarıyla 1 milyon 400 bin çiftçinin ve ailesine bilgi ve hizmet ulaştırarak tarımda erken uyarı bilgilendirmeleri ile yaşam tarzlarını değiştirdi. Intel’in desteklediği, okuma yazma bilen herkesin kullanabileceği ve bilgi, iletişim, pazarlama, ihtiyacı olan konularda uzmanlara soru sorabilmeyi sağlayan bir Çiftçi Bilgisayarı yazılımı ürettirdi. Kırsal Alanda Su Bilincini geliştirmek ve Çiftçi Traktör Kazalarını önlemek amacıyla da Sosyal Sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. Yıllar içinde çok sayıda ödül alan Tülin, Dünya'nın en geniş Sosyal Girişimci Ağı olan Ashoka ya 2012 yılında Ashoka Fellow olarak dâhil olmuş, JCI ve ICC-WCF tarafından 2014 yılında “Barış İçin İş” dalında Nobel’e aday gösterilmiştir.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2024 Your Company. All Rights Reserved.