Jülide Ateş | Haberlerin Peşinde Fark Yaratmak

Gerçek bir güzellik kraliçesinden başarılı bir ana haber spikerliğine geçiş hikayesi. İzleyin, haddinizi başkalarının ön yargıları değil, sizin emeğiniz, çabanız ve öz güveniniz belirlesin.

  • Jülide Ayeş

  • Sunucu
  • Jülide Ateş, 1971 yılında Elazığ'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun oldu.1990 Türkiye Güzeli seçildi, aynı yıl Los Angeles’da düzenlenen Miss Universe’de ilk 10’a kalan ilk Türkiye güzeli oldu. Aynı dereceyi Londra’da düzenlenen Miss World’de tekrar ederek yarı finalist oldu. Televizyonculuğa 1990 yılında Star TV de başladı. Sırasıyla ‘Young Star Galaxy’, ‘İyi Günler Türkiye’, ‘Tamam mı Devam mı’ ve ‘Yakın Takip’ programlarını sundu. Objektif programında muhabirlik yaptı. İstanbul Üniversitesi’ndeki yolsuzluk ve cezaevlerindeki yaşam koşullarıyla ilgili dosyaları, özellikle Bayrampaşa Cezaevi siyasi koğuşlar haberi en akılda kalanlarıdır. Kocaeli Cezaevi’nde hücrelere giren ilk muhabir oldu. 1993 yılında Star Haber’e geçti ve Ana Haber’i sundu. 1995 yılında Kanal D’ye Ana Haber spikeri olarak transfer oldu. 1996 yılında bu kez TGRT’ye transfer oldu ve bu kanalda 10 yıl aralıksız Ana Haber’i sundu. 2015'te Show TV'ye transfer oldu. Bu tarih itibarıyla Show Ana Haber bültenini sunmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Stay In Touch

TurkishWIN is a global community of women with cultural, professional or family ties to Turkey. We network for change. Sign up to hear about our updates or join an event as our guest in your city.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved.