Yasemin Zengin | Yola Çık

  Milli sporcumuz, dağ koşusu Balkan şampiyonu Yasemin Zengin’in imkansızlıklarla başlayarak onu zirveye taşıyan yolculuğunu ilhamla dinliyoruz. Haydi yola çık, yolun açık olsun!
  Yasemin Zengin | Yola Çık

  Yasemin Zengin

  Milli sporcumuz & Dağ Koşusu Balkan Şampiyonu

  Yasemin Zengin, milli sporcumuzdur ve dağ koşusu Balkan şampiyonudur. Burdur'a 30 kilometre uzaklıktaki Gökpınar Köyü'nde oturan Yasemin, 6 yıl önce antrenör Asım Yüz'ün yönlendirmesiyle başladığı atletizm ile uğraşmaktadır.
  Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan ailenin üç çocuğundan biri olan Yasemin, dağ kros dalında çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Yasemin, 2013 yılında Fransa'nın Marsilya kentinde yapılan Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu'nda bireysel olarak 9'uncu, milli takımla dünya şampiyonu oldu. 15 Ağustos 2015'te Romanya'nın Buşteni kentinde yapılan Genç Kadınlar 4 bin 800 metre Dağ Koşusu Balkan Şampiyonası'nda bireysel olarak 9'uncu, milli takımla ise ikincilik kürsüsüne çıkan Yasemin, 8 Haziran 2016'da Bulgaristan'ın Nova Zagora kentinde düzenlenen 8'inci Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası'nda 4 bin 100 metre genç kadınlar kategorisinde birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu.
  © 2020 Your Company. All Rights Reserved.